گزارش نشست خبری دومین اکسپوی عکس تهران

دومین اکسپوی عکس تهران از ۲۹ آذر با ۲۳۸ عکس در گالری‌های خانه هنرمندان آغاز شد و تا ۹ دی ادامه خواهد داشت.

در نشست خبری که به همین مناسبت در خانه هنرمندان ایران برگزار شد، جمشید حقیقت‌شناس مدیر نگارخانه‌های خانه هنرمندان گفت: امیدوارم با برگزاری اکسپوی عکس تهران خانه‌های مردم پر از عکس شود. این اکسپو بانی تأسیس بزرگترین نمایشگاه اکسپوی ایران شده تا جایگاه واقعی عکس در ایران شناخته شود.

آپلود عکس

او افزود: روزی که مدیریت نگارخانه‌های خانه هنرمندان را به عهده گرفتم ۱۲ سال بود که خانه هنرمندان فعالیت می‌کرد اما مکانیسمی برای فروش آثار هنری در گالری‌های آن نبود و مخاطبان امکان خرید آثار را نداشتند. در مدت ۲ سال و نیم حضور بنده به عنوان مدیریت گالری‌های خانه هنرمندان سعی کردیم شرایطی را فراهم کنیم که هنرمندان و مخاطبان آثار هنری هر دو جذب شوند، پیشنهادات هنرمندان را می‌پذیرفتیم و سعی کردیم فضایی درست کنیم که مخاطبان خانه هنرمندان را برای خرید آثار در نظر بگیرند. سعی کردیم در این سال‌ها خود نیز از این نمایشگاه‌ها خرید داشته باشیم و خریدهایمان را به فروش برسانیم تا در گردش هنری، آثار قیمت واقعی خود را پیدا کنند.

حقیقت‌شناس افزود: قطعاً قیمت آثار عکس این اکسپو نیز در حد و اندازه عکس‌ها و واقعی نیست ولی اگر گردش هنری آثار ادامه یابد این آثار قیمت واقعی خود را پیدا می‌کنند. ما سعی کردیم در این اکسپو امنیت خرید را در آثار ایجاد کنیم.

علی جمشیدی مدیر دومین اکسپوی عکس تهران و مدیر گالری «شمس»هم در ادامه این نشست گفت: به دنبال حرکت سال قبل اکسپوی عکس تهران و استقبال خوب از آن، امسال هم تمرکز اکسپو را روی استعدادهای جوان عکاسی گذاشتیم. ۴۵۰ هنرمند با بیش از ۲۰۰۰ عکس از این اکسپو استقبال کردند و از این تعداد، ۲۳۸ فریم عکس به نمایشگاه اکسپو راه یافت.

جمشیدی افزود: تلاش ما در اکسپوی دوم عکس این بود که هنرمندان ناشناخته و جوان مورد توجه قرار گیرند، کیفیت آثار برایمان اهمیت داشت و موضوع عکس‌ها آزاد و در ژانرهای مختلف بود، حساسیت روی تکنیک نداشتیم و نهایتاً تمامی گالری‌های خانه هنرمندان را توانستیم با عکس‌های انتخاب شده پوشش دهیم.

وی سپس دربارة تعیین قیمت عکس‌ها توضیح داد: از هنرمندان خواستیم قیمت‌ پیشنهادی خود را ارائه کنند و ما با توجه به شناختی که از بازار آثار هنری داشتیم هدفمان این بود که قیمت آثار را متناسب با ریتم منطقی بازار هنر ارائه دهیم. جمشیدی سقف قیمت آثار این اکسپو را از ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون بیان کرد و گفت که علاوه بر هنرمندان جوان، هنرمندان بنامی چون ناصر تقوایی، رضوانی و سماواتی و… نیز در این اکسپو آثاری را ارائه کرده‌اند.

او ادامه داد: این اکسپو فرصتی است برای هنرمندان جوان که امکان ارائه آثارشان را برای فروش ندارند. هدف اکسپو کشف استعدادها و تلاش برای فروش آثار آنهاست.

جمشیدی در پایان از آماده شدن کاتالوگ نفیس این اکسپو خبر داد.

/ 1 نظر / 45 بازدید
saeeeddd

سلام انصافا وبلاگ زیبایی داری.یه سر به منم بزنیاااااا... امیدوارم موفق باشین.